Üretim

Modern ve Hijyenik...

Şehrekmek fabrikası, ISO 22000 gıda güvenliği sistemine göre en güncel teknolojiler esas alınarak yapılandırılmış Türkiye’nin en büyük ekmek üretim tesislerinden biridir.

Bu tesisin en önemli özelliklerinden birisi; üretimin makinelerle yapılması, dolayısıyla hiçbir aşamada insan eline ve müdahalesine ihtiyaç duymamasıdır. Un fabrikalarından tedarik edilen buğday unu ve diğer tedarikçilerden temin edilen hammaddeler, kalite kontrol laboratuarımızda Türk Gıda Kodeksi kriterlerine göre analiz edilir. Ekmek imalatında ana girdi olan buğday unu, paslanmaz çelik silolara otomatik olarak sevk edildikten sonra hamur yoğurma makinelerine aktarılır. Un ve diğer hammaddelerin otomatik olarak karışım haline getirilmesi ile elde edilen hamur, kesme tartma makinesine alınır ve yine makineler vasıtası  ile şekillendirilerek istenilen süre ve şartlarda mayalandırılır. Mayalı  hamurlar tünel fırına bantlar vasıtasıyla aktarılır ve pişirme işlemi gerçekleştirilir. Bu sistemle 1. katta elde edilen ürün, bantlar vasıtası  ile zemin kattaki kasalama bölümüne aktarılır ve kasalarla istiflenerek depolama alanına alınır. Sevkiyat zamanı  geldiğinde ürün, temiz kasalarla satış noktalarına sevk edilir.

Bunun sonucunda sağlık, doğallık, tat ve koku bakımından arzu edilen ürünler elde edilmektedir. Ürünlerimiz, özel olarak tasarlanmış modern satış noktalarımızda müşterilerimize sunulmaktadır.

Bu özellikleriyle Şehrekmek, Türkiye’de örnek bir tesistir. Kalifiye personeli ile birlikte sağlıklı ve hijyenik üretimi gerçekleştiren Şehrekmek, ekmek ve mayalı ürün sektörünün öncü firmasıdır.

Bu sebeplerden dolayı halkımız, ürünlerimizi talep etmektedir. Biz de temel gıdamızı sağlıklı şartlarda sunma hizmetinin içinde olmaktan fevkalade memnuniyet duymaktayız. Bu noktada Ar-Ge çalışmalarına önem verip yeni ürünler ile hizmet kalitemizi müşterilerimizin memnuniyetlerini arttırmayı amaçlıyoruz.

Firmamız düzenli, ucuz, sağlıklı ve kaliteli ekmek ihtiyacını karşılamak üzere üretim yapmak, dağıtmak ve dağıtım için gerekli üniteleri tesis etmek amacıyla 1998 yılında İstanbul’da kuruldu…

İLETİŞİM
WhatsApp
1